ترموستات لیفان 620

خرید ترموستات

ترموستات چست؟

ترموستات یا همان دماپای، کنترل­کننده الکتریکی خودکاری برای تنظیم دمای فضا است که در دستگاه‌ها و سیستم‌های تاسیساتی، خودروها و لوازم خانگی کاربرد دارد. و مانع از بالا رفتن یا پایین آمدن دمای موتور شده و حرارت را در حالت بهینه حفظ می‌کند. به طور کلی این قطعه به چهار نوع الکتریکی، الکترومکانیکی، مومی و فانوسی تقسیم می‌شود. در این مقاله به بررسی ترموستات خودرو و نقش آن خواهیم پرداخت.

ترموستات خودرو چگونه کار می‌کند؟

ترموستات خودرو دمای آب موتور را در سطح مطلوب ثابت نگه‌ می‌دارد تا زمانی که پمپ موتور در داخل موتور می‌چرخد و از گرم شدن بیش از حد دما جلوگیری می‌کند. هنگام روشن شدن خودرو نیز این عمل انجام می‌شود تا موتور به دمای استاندارد برسد.

نقش ترموستات خودرو

این قطعه‌ که بسیار کوچک است بین موتور و رادیاتور قرار دارد که دمای خودرو را کنترل کرده و نقش زیادی در حفظ موتور از آسیب دارد، زیرا سرد یا گرم بودن بیش از حد موتور باعث آسیب به موتور می‌شود. دمای ایده‌آل برای خودرو حدود ۸۵ درجه سانتی‌گراد است و وجود ترموستات‌ها در خودرو ضرورت دارد، بنابراین در صورتی خرابی، هرچه سریع‌تر آن را تعویض کنید. همچنین شما می‌توانید ترموستات خودرو و دیگر لوازم یدکی هایما، هایما s7، هایماs5، آریزو۶،و آریزو ۵ را از فروشگاه آژیراک یدک تهیه کنید.

نشانه های خرابی ترموستات

این قطعه جزو قطعات مصرفی است که باید آن را تعویض کنید. برای جلوگیری از آسیب به موتور، بهتر است هر چه زودتر آن را شناسایی و تعویض نمایید. از جمله مهم‌ترین علائم خرابی ترموستات می‌توان به تغییر دمای نامنظم، جوش آوردن خودرو، نشست مایع رادیاتور و مصرف زیاد روغن موتور اشاره کرد. که در صورت عدم تعویض، خودرو بیش از حد معمول سوخت مصرف می‌کند و باعث فرسایش و افزایش استهلاک قطعات داخلی خودرو می‌شود.

نکات مهمی که باید در مورد خرید ترموستات بدانید.

  • به تناسب آن با مدل ماشین خود توجه کنید.
  • برخی ترموستات‌ها برای فصل زمستان و برخی برای زمستان ساخته شده. اما ترموستات‌های پیشرفته‌تری نیز وجود دارد که برای همه فصول استفاده می‌شوند.
  • جنس ترموستات‌ها نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که باید در هنگام خرید به آن توجه داشته باشید.
  • در صورت عدم استفاده از ترموستات، با مشکلات زیادی در خودرو مواجه خواهید شد.

اهمیت تعویض به موقع ترموستات

ترموستات وسیله‌ای برای تنظیم دمای خودرو است و برای کارکرد ترمز اهمیت زیادی دارد، بنابراین باید آن را دائما بررسی کرده و در صورت مشاهده خرابی در اسرع وقت اقدام به تعویض آن نمود. در صورت خرابی طولانی مدت ترموستات‌ها، ترمز آسیب دیده و باید ترمز را نیز تعویض کنید. همچنین باید در خرید این قطعه به نوع ماشین، جنس و نوع آن توجه داشته باشید.

برای اطلاع از قیمت روز محصولات آژیراک یدک از طریق واتس اپ ویا شماره تماس ارتباط برقرار نمایید