سوپاپ MVM-x22

خرید سوپاپ

۵ نشانه که خبر از سوختن سوپاپ ماشین می‌دهند!

یکی از قطعات خودرو، سوپاپ است که نقش مهمی در مصرف مناسب سوخت و عملکرد بهتر خودرو ایفا می‌کند. در واقع سوپاپ وظیفه کنترل ورود و خروج سوخت، هوا و دود را بر عهده دارد. این قطعه در انواع ماشین‌های مختلف همچون هایما s7، هایماs5، آریزو۶، آریزو۵ و حتی مدل‌های گوناگون موتور سیکلت مورد استفاده قرار می‌گیرند. در صورتی که این قطعه دچار مشکل شود؛ در روند عملکرد موتور خودرو اختلال ایجاد می‌شود. حال چگونه تشخیص دهیم که این اختلال به دلیل خرابی سوپاپ به وجود آمده است؟

نقش سوپاپ در عملکرد خودرو چگونه است؟

سوپاپ که به معنی دریچه است از اصلی‌ترین قطعات موتورهای احتراق داخلی به شمار می‌رود. این قطعه در خودرو بر روی سرسیلندر قرار میگیرد. و ورود و خروج هوا را کنترل می‌کند. در واقع سوپاپ بر ورود هوا به درون محفظه احتراق و خروج دود از دریچه‌های سرسیلندر نظارت دارد. احتراق درون سرسیلندر نیاز به فضای کافی و ایزوله دارد. وقتی زمان‌بندی این قطعات درست باشد. این عمل بدون خطا انجام میگیرد.

چرا سوپاپ خراب می‌شود؟

سوپاپ نقش مهمی در بازدهی بهتر موتور خودرو دارد. اما برخی از نمونه‌های آن زودتر از موعود نیازمد تعویض هستند.به دلیل هایی مثل شکستگی یا سوختن از بین می‌روند. و از رایج‌ترین دلایلی که سبب خراب شدن این قطعات می‌شوند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
دمای موتور بیش از حد معمول افزایش یابد
شکاف‌های کوچک در سوپاپ وجود داشته باشد
از روغن موتورهای بی‌کیفیت ااستفاده کنیم
کار کردن خودرو در احتراق‌های دیررس به مدت طولانی

چگونه سوپاپ خراب را تشخیص دهیم؟

اگر در هنگام رانندگی با مشکلاتی همچون افزایش بی‌سابقه مصرف سوخت و کاهش موتور خودرو مواجه شدید؛ بهتر است این قطعه را مورد بررسی قرار دهید. یک سوپاپ زمانی به درستی عمل می‌کند که توانایی تحمل حرارت زیاد را داشته باشد و حرارت خود را به سرسیلندر به خوبی هدایت کند. اگر احساس می‌کنید این کارها به درستی در خودروی شما انجام نمی‌گیرند؛ می‌توانید با بررسی موارد زیر، خرابی سوپاپ را تشخیص دهید و در صورت لزوم آن را تعویض کنید.
قدرت و شتاب موتور خودرو کاهش می یابد
مصرف سوخت ماشین افزایش می یابد
موتور در جا میزند
فرسوده شدن دینامیک خودرو
کف زدن خروجی گازهای مصرفی از صدا خفه‌کن

چه زمانی سوپاپ‌های خودرو را تعویض کنیم؟

سوپاپ به عملکرد بهتر خودرو و مصرف بهینه سوخت کمک زیادی می‌کند. این قطعه معمولا در مدت زمان طولانی بر اثر طی کردن مسافت‌های زیاد. فرسوده و نیاز به تعویض دارد. البته عواملی همچون دمای زیاد یا استفاده از روغن‌های بی‌کیفیت منجبر به فرسودگی زودرس آن می‌شوند. به طور معمول اگر قدرت و شتاب خودرویی کاهش و مصرف سوخت آن بالا برود؛ نشان از خرابی این قطعه دارد. در این زمان باید با توجه به نوع خودرو سوپاپ مورد نظر را از لوازم یدکی آژیراک یدک تهیه کنید. و از آسیب به دیگر قطعات خودرو جلوگیری نمایید.

برای اطلاع از قیمت روز محصولات آژیراک یدک از طریق واتس اپ ویا شماره تماس ارتباط برقرار نمایید