شمع ام وی ام 315

خرید شمع

شمع خودرو چگونه کار می کند؟

شمع خودرو یکی از اصلی‌ترین اجزایی است که بر روی موتور و بر روی سر سیلندر نصب می‌شود. این وسیله یکی از مهم‌ترین نقش‌ها را در فرآیند احتراق خود را بر عهده دارد. جالب است بدانید این وسیله از الکترود، واشر و قسمت‌هایی تشکیل شده که می‌تواند ولتاژ بالا را دریافت کند و عملیات جرقه زنی در محفظه سیلندر را انجام دهد.

معرفی کاربرد شمع خودرو

برای روشن شدن یک خودرو نیاز است که سه فاکتور اصلی حضور داشته باشند. سوخت، اکسیژن و حرارت. زمانی که یکی از این سه فاکتور حضور نداشته باشد ماشین روشن نخواهد شد. تامین حرارت وظیفه شمع خودرو است. پس عدم حضور این وسیله حرکت خودرو را با مشکل مواجه می‌کند.

در نظر داشته باشید مخزن‌های احتراق داخلی برای شعله‌ور شدن و سوزاندن سوخت، نیاز دارند یک محرک اولیه آن‌ها را به سمت انجام کار سوق دهد. شمع این وظیفه را برعهده دارد؛ لذا همانطور که اشاره کردیم یکی از اجزای اصلی خودرو بوده و بدون وجود آن کارایی ماشین کم می‌شود.

اگر این وسیله بنا به هر دلیلی از کار بیفتد کل عملکرد خودرو با مشکل مواجه خواهد شد. زیرا بدون وجود جرقه اولیه، موتور روشن نمی‌شود. جهت جلوگیری از چنین اتفاقی در دو خودروی هایماs5 و هایماs7 از بهترین شمع‌های موجود در فروشگاه آژیراک یدک استفاده می‌شود. به عبارتی می‌توان گفت که شمع ماشین‌ها به گونه‌ای تولید و بر روی ماشین نصب می‌‌شود که بتواند انرژی الکتریکی موجود در باتری ماشین را به انرژی جرقه‌ای در سیلندر تبدیل کند.

معرفی انواع شمع

فروشگاه لوازم یدکی هایما با موجود کردن انواع وسیله‌های مورد نیاز ماشین به یک نام معتبر و آشنا میان مردم تبدیل شده است. فراموش نکنید این فروشگاه به دلیل عرضه اجناس با کیفیت در بازار توانست در مدت زمان کوتاهی به محبوبیت برسد. این فروشگاه جهت کاهش سردرگمی در هنگام خرید انواع شمع خودرو را نیز در لیست اجناس فروشگاه قرار داده است.

1- شمع چند الکترودی

2- شمع گرم

3- شمع سرد

4- شمع نیکلی

5- شمع پلاتینیومی

6- شمع ایریدیومی

7- شمع معمولی

8- شمع سوزنی

علائم خراب شدن شمع خودرو چیست؟

خراب شدن این وسیله علائم بسیاری دارد که با شناخت ان‌ها می‌توان از گسترش آسیب دیدگی در خودرو جلوگیری کنید. هرچقدر که در مورد علائم صدمه دیدن اجزای ماشین اطلاعات بیشتری داشته باشید سریع‌تر می‌توانید جهت تعمیر و گاها تعویض یک قطعه به تعمیرگاه مراجعه کنید.

چگونه از خراب شدن شمع جلوگیری کنیم؟

تولیدکنندگان ماشین‌های آریزو۶ و آریزو۵ در مورد حفظ سلامت شمع ماشین به مشتریان خود توصیه می‌کنند که تمام موارد حفظ ایمنی خودرو را رعایت کنند. همچنین آن‌ها با تاکید بر تمیز نگه داشتن این وسیله و همچنین تنظیم آن راه دیگری برای افزایش طول عمر مفید شمع ماشین در اختیار مشتریان قرار داده‌اند.

از دیگر مواردی که باعث افزایش طول عمر شمع خودرو می‌شود می‌توان به تعویض یا تعمیر این وسیله پس از طی کردن ۲۰‌کیلومتر اشاره کرد. کارشناسان معتقدند در صورتی که خودرو ۲۰ کیلومتر مسافت را طی کند نیاز است شمع خودرو تعویض شود. زیرا پس از تحمل گرمای زیاد در مجاورت حرارت موتور عملکرد استاندارد خود را از دست می‌دهد.

برای اطلاع از قیمت روز محصولات آژیراک یدک از طریق واتس اپ ویا شماره تماس ارتباط برقرار نمایید