واشر درب سوپاپ تیگو 5

خرید واشر درب سوپاپ

واشر کامل

واشر‌ یکی از اجزا جدایی ناپذیر موتور خودرو است. خرید واشر همواره یک نیاز ضروری برای برای تعمیرکاران خودرو و رانندگان به حساب می‌آید. با توجه به اینکه موتور‌های احتراقی با تولید گاز همراه هستند، عدم نشتی در موتور خودرو بسیارمهم است. از کابرد‌های واشر در موتور خودرو می‌توان به جلوگیری از نشتی و حفظ فشار برای احتراق صحیح اشاره کرد. واشر کامل موتور یکی از قطعات به کار رفته در خودرو است که کاربرد‌های بسیار زیادی دارد. عملکرد صحیح این واشر، تضمین کننده علمکرد موتور خودرو شماست.

واشر سرسیلندر

این واشر از جنس دونیت است. دونیت نوعی ورق نسوز بوده که به همراه لایه‌هایی از فلز استیل پرس می‌شوند. بدین ترتیب ساختار مکانیکی منسجمی را شکل می‌دهند که از آن درساخت واشرسرسیلندر استفاده می‌شود. این واشر از نشت مایعاتی مانند آب و روغن و گازهای حاصل از احتراق موتور جلوگیری می‌کند. به علت دمای بالای داخل موتور این واشر از ورق نسوز ساخته شده است. واشر کامل نقش کلیدی در موتور خودرو ایفا می‌کند. علی رغم اینکه در خودرو‌های پیشرفته‌ی امروزی مانند هایما s7 و هایما s5 این واشر به ندرت خراب می‌شود، اما توصیه می‌شود هرچند وقت یکبار توسط متخصصان آن را چک کنید تا از بروز خطرات جبران ناپذیری که ممکن است رخ دهد جلوگیری کنید.

وظایف واشر

اولین و مهم‌ترین وظیفه یک واشر کامل حفظ آب‌بند بودن موتور است. در موتور‌های احتراقی، فشار هوا بسیار بالا می‌رود. این واشر ضمن حفظ این فشار میان بلوک موتور و سرسیلندر موجب عملکرد بی نقص موتور خودرو خواهد شد.

در موتور خودرو مایعاتی نظیر آب و روغن وجود دارند. آب وظیفه خنک کنندگی موتور را برعهده دارد و دمای شمع‌ها و سوپاپ‌ها را تنظیم می‌کند. روغن نیز برای روانکاری و حفظ فشار هیدرولیک در موتور به کار می‌رود. از این رو مسیر‌های در واشرکامل تعبیه شده که آب و روغن بین بلوک و سرسیلندر گردش کنند.

واشر مانع از ترکیب مایعات مثل آب و روغن همچنین مانع ورود این مایعات به بخش احتراقی موتور که گاز در آن وجود دارد می‌شود.

عوامل خرابی

استهلاک بالا خودرو مهم‌ترین عامل خرابی واشر است؛ هرچند که در خودرو‌های امروزی شاهد استهلاک کمتری هستیم. به عنوان مثال درخودرویی مانند آریزو6 و یا آریزو5 استفاده از روغن موتور مرغوب بسیار اهمیت دارد. باتوجه به ساختار پیشرفته موتور این خودرو‌ها استفاده از روغن نامرغوب موجب خرابی واشر کامل خواهدشد. با توجه به دمای بالای موتور خودرو این واشر به مرور می‌سوزند و از کار می‌افتند.

واشر مناسب ضامن عملکرد موتور

همواره در استفاده از لوازم یدکی خودرو به مرغوبیت آن توجه کنید. استفاده از لوازم یدکی با کیفیت علاوه بر اینکه موجب کارایی بهتر خودرو می‌شود، در وقت و هزینه شما هم صرفه جویی می‌کند. موتور خودرو مانند قلب تپنده خودرو است و عملکرد صحیح آن همواره مهم است. واشر کامل خودرو جز جدایی ناپذیر موتور خودرو شماست که ضامن عملکرد صحیح خودرو شما خواهد بود. اگر تا به حال به این قطعه مهم بی توجه بوده‌اید توصیه می‌شود در خرید این واشر، همچنین در نصب آن نهایت دقت را به خرج دهید. زیرا کوچک‌ترین سهل انگاری دراین میان موجب بروز خسارت‌های پرهزینه خواهد شد.

برای اطلاع از قیمت روز محصولات آژیراک یدک از طریق واتس اپ ویا شماره تماس ارتباط برقرار نمایید