پمپ بنزین آریزو 5

تشخیص خرابی پمپ بنزین خودروها

ماشین برای حرکت نیاز به انرژی و سوخت دارد که از طریق بنزین یا سایر سوخت‌ها تامین می‌شود. پمپ بنزین سوخت ذخیره در باک خودرو را به موتور پمپاژ می‌کند. این قطعه با فیلتر کردن سوخت و ایجاد فشار آن را به سمت موتور می‌فرستد. در صورتی که این قطعه نتواند به درستی کار کند. فرآیند سوخت‌رسانی با مشکل مواجه شده و در روند حرکت خودرو اختلال به وجود می‌آورد. حال چگونه می‌توان تشخیص داد که پمپ بنزین خودرو خراب است و نیاز به تعویض دارد؟
پمپ بنزین خودرو چگونه کار می‌کند؟
پمپ بنزین خودرو در دو نوع مکانیکی و الکتریکی وجود دارند. تفاوت اصلی این دو، در مدل استفاده‌ی آن‌ها برای خودروهای مختلف است. امروزه از نمونه‌ی برقی آن در خودروهای متفاوتی همچون هایما s7 و هایما s5 استفاده می‌شود که تمامی آن‌ها در لوازم یدکی هایما موجود هستند. پمپ بنزین خودرو با ایجاد کردن فشاری بین ۲ الی ۶ بار، سوخت را به سمت موتور هدایت می‌کند. در صورتی که فشار از این مقدار کمتر باشد. موتور در هنگام روشن شدن به مشکل برمی‌خورد و اگر فشار از میزان گفته شده بیشتر شود. سبب تحلیل رفتن فشارشکن‌ها خواهد شد. این عملکرد در تمامی خودروها مانند آریزو۶ و آریزو۵ به صورت یکسان رخ می‌دهد و در ماشین‌های مختلف تفاوت چندانی ندارد.

نشانه‌های خرابی پمپ بنزین ماشین

بزرگ‌ترین عاملی که می‌تواند منجر به توقف سوخت‌رسانی به موتور شود.

1-سوختن پمپ بنزین خودرو

2-خرابی پمپ بنزین خودرو

این قطعه به دلایل مختلفی همچون داغی یا سوختن فیوز از کار بیفتد. در صورتی که این قطعه بسوزد؛ تنها راه‌حل این است که تعویض شود. اگر شما بتوانید نشانه‌های آن را قبل از خراب شدن کامل آن تشخیص دهید می‌توانید آن را تعمیر کنید یا در صورت نیاز، نمونه‌ای باکیفیت‌تر تهیه نمایید. از رایج‌ترین علائم خرابی این قطعه خودرو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
از باک بنزین ماشین صدای بلند شنیدن.
اشکال در هنگام روشن کردن خودرو. ( ممکن است برای روشن کردن خودرو نیاز باشد چندین بار آن را باز و بسته کنید.)
بالا رفتن مصرف بنزین و کاهش بازدهی موتور خودرو
قدرت و شتاب خودرو پایین میآید. و یا افزایش شتاب به صورت ناگهانی
عدم حفظ سرعت ثابت خودرو
به گوش نرسیدن صدای پمپ بنزین خودرو پس از باز کردن سوئیچ
روشن نشدن ماشین

تهیه و نگهداری پمپ بنزین خودرو

یکی از مهم‌ترین قطعاتی که در سوخت‌رسانی خودرو بسیار اهمیت دارد؛ پمپ بنزین آن است. این قطعه فشار مناسب را برای انتقال سوخت فراهم می‌کند و آن را به سمت موتور می‌فرستد. همچنین اگر دچار مشکل شود؛ خودرو روشن نخواهد شد یا قدرت و شتاب آن را کم می‌کند. از این جهت در روند رانندگی اختلال ایجاد می‌کند. شما می‌توانید با توجه به نشانه‌های خرابی پمپ بنزین ماشین، از صحت سلامت آن اطمینان پیدا کنید. همچنین اگر اشکالی در آن مشاهده کردید و نیاز به تعویض داشت؛ می‌توانید بهترین نمونه‌های این قطعه را با توجه به مدل خودروی خود، با بهترین قیمت، از آژیراک یدک تهیه کنید.

برای اطلاع از قیمت روز محصولات آژیراک یدک از طریق واتس اپ ویا شماره تماس ارتباط برقرار نمایید